Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

svetak

Ach jo ...

.... kdyz si pan autor porad plete Iran s Irakem - nema se cenu rozcilovat. Podle toho to jeho povidani take vypada.X

0/0
5.4.2008 5:10

xlb2

koukam, ze dneska srsite vtipem

stavet vojenske zarizeni v neutralnim Rakousku, ktere neni clenem NATO? bodujete!

0/0
4.4.2008 22:51

autor Václav Šmíd

Re: koukam, ze dneska srsite vtipem

Tak před Vámi smekám,zatím první,kdo si toho všiml.A teď jedna otázka,Rakousko nemá obavu o svoji bezpečnost?Teroristům přeci jde o Evropu jako celek.Jak se chudáci Rakušani ubrání,když nejsou členy NATO.No těch je mi strašně líto,ty to odnesou jako první,nás ochrání naši přátelé,hned se mi klidně usíná,neý Vídeňákovi s pérem na klobouku.A nebo že by to byli Tyroláci? proč my jsme nemohli třeba zůstat neutrální jako Rakousko a Švýcarsko.My taková malá země v srdci Evropy.Byl bych rád,kdyby jste mi na tuto otázku odpověděl.A hlavně mi neříkejte stejná slova co slyším od našich všech politiků a říkám všech, tedy jak naprovo,tak i nalevo. To by mě fakt zajímalo kolik druhů "správných" názorů bych uslyšel.Jinak Vám blahopřeji a přeji krásný a klidný víkend

0/0
4.4.2008 23:38

Josefaprav

Re: Re: koukam, ze dneska srsite vtipem

Teď jste ovšem vlezl z louže pod okap. Tady nejde přece o teroristy, proti těm žádný radar ani rakety nepomohou. Ti budou terorizovat obyvatelstvo vždy a všude a zastaví je jedině kulka. V tom nikomu NATO, USA, Rusko ani jiná země ČR ani Rakušákům nepomůže. Terorismus je námět na zcela jiný blog.

0/0
5.4.2008 0:07

oram

Re: Re: Re: koukam, ze dneska srsite vtipem

Já jsem ale autora pochopila,vždyť to je hlavní argument ODS a pana Topolámka,že se musíme ochránit před raketami z Iráku a nakonec stačí se podívat na názory i ostatních lidí,zastánců Radaru v Brdech,tak hovoří stejným jazyke,Autor jen použil jejich slova.

0/0
5.4.2008 0:54

Josefaprav

Re: Re: Re: Re: koukam, ze dneska srsite vtipem

Jen jste nepochopila mně. Ano, jsou to především islámské země, které "vyvážejí" teroristy do celého světa, ale terorista je něco úplně jiného než rakety jejich země. Proti raketám je radar použitelný, ale proti teroristům s bombami okolo pasu nic nezmůže ani je nezjistí. Rozlišujte radar, určený ke sledování raket vystřelených ze zemí osy zla, což je argument USA i ODS a mezi teroristy, jako jednotlivými osobami proti nimž se musí spojit celý svět. Tuto chybu jsem autorovi vyčetla, protože smíchal radar a teroristy dohromady.

0/0
5.4.2008 1:06

xlb2

Re: Re: koukam, ze dneska srsite vtipem

mozna by stalo za to, osvezit si trochu pamet. Svycarsko je neutralni zeme od sveho vzniku a jeji status je vseobecne akceptovan. Proto ani behem 2 svetove valky nebylo okupovano. Rakousko se stalo neutralnim statem na zaklade dohody o odsunu ruskych okupacnich vojsk v 50. letech 20. stoleti.

ČR jiz prave s ohledem na svou polohu bude vtazena do kazdeho valecneho konfliktu, ktery by v Evrope probihal, takze neutralita je bezpredmetna. Ostatne ani radar neni namiren proti teroristum, ale proti zemi, ktere svetovy teror podporuji; to jest nikoliv proti malym skupinam, ale proti statnim celkum.

0/0
5.4.2008 9:39

Cody666

No, vždy když čtu tvůj blog

přijde mi na mysl trochu méně spisovná podoba tvého příjmění ;-)

0/0
4.4.2008 20:22

autor Václav Šmíd

Re: No, vždy když čtu tvůj blog

Od kdy Satan mluví spisovně? Nebo 666 zna,ení sekti spidovnosti českého jazyka?

0/0
4.4.2008 20:44

xlb2

Re: Re: No, vždy když čtu tvůj blog

mozna byste si mel doplnit vzdelani. 666 neni neni Satanovo cislo, pokud mu chcete zavolat, vytacejte 616...

0/0
4.4.2008 22:46

Josefaprav

Pane Šmíd,

Vy víte, že jsem PROTI radaru a to ze dvou důvodů. 1) Jako odbornice na radary znám jejich účinky na životní prostředí, ale s něčím jako je XBR jsem se nesetkala a těžko dnes může kdokoliv předpokládat jaký vliv bude provoz tohoto zařízení mít. Všichni dosud vycházeli z měření provedených na prototypu na Marshallových ostrovech, ale ten bude modernizován a jaký ve skutečnosti bude nevědí ani američané a zjistí to až při jeho zkouškách. 2) Při vládách ČR a USA nesdílím přesvědčení, že radar bude jediná věc na našem území. Čtenáři prominou, ale o USA (nikoliv lidech, ale vládě) mám představu "podej prst, chce celou ruku". Ten radar se stane zaklínadlem "vždyť už jedno naše zařízení v zemi máte, tak proč ne další?"

ALE zvažme i druhou stranu mince.

(pokrač.)

0/0
4.4.2008 20:16

Josefaprav

Re: Pane Šmíd,

Radar ochrání území ČR proti balistickým raketám, pouze antirakety v Polsku je nedokáží zničit. Raketa směřující na ČR již bude na sestupné dráze, ale radar je schopen jí sledovat a zajistit sestřelení jinými prostředky a mnohem spolehlivějšími než jsou dnešní antirakety s účinností 10%. Uvědomte si scénář napadení ČR. ČR nebude v počáteční fázi napadena jadernými zbraněmi (jsou drahé, je jich málo, ke zničení radaru postačí konvenční nálož, v ČR nejsou odpalovací sila s raketami s jadernými náložemi). Půjde tedy o balistickou raketu s dlouhým nebo středním dosahem s konvenční náloží ke zničení radaru. Její vystřelení zaznamenají senzory na družicích USA a předají informaci radarovému systému NATO i radaru v ČR, který má větší dosah než radary NATO. Jakmile radar zjistí letovou dráhu rakety, předá informace radarům NATO a současně raketové základně Patriot v Německu (komu ta základna patří? USA).

(pokrač.)

0/0
4.4.2008 20:30

Yeback

Re: Re: Pane Šmíd,

Hypotetický útok na radar  by spíš než balistickou střelou krátkého či středního doletu byl veden střelou s plochou dráhou letu pro její podstatně obtížnější odhalení.

http://www.translate.ru/url/tran_url.asp?lang=ru&direction=65538&template=Default&autotranslate=&transliterate=true&url=http%3A%2F%2Fwww%2Etestpilot%2Eru%2Frussia%2Fraduga%2Fkh%2F101%2Fkh101%2Ehtm

0/0
4.4.2008 20:59

Yeback

Re: Re: Re: Pane Šmíd,

http://www.testpilot.ru/russia/raduga/kh/101/kh101.htm

0/0
4.4.2008 20:59

Josefaprav

Re: Re: Re: Pane Šmíd,

Pak ovšem musíme hypoteticky říci odkud by předpokládaný úder na radar pocházel. Raketa s plochou dráhou letu by přicházela v úvahu pouze z Ruska. Z jiných zemí "osy zla" by nedoletěla a musela by to být balistická raketa dlouhého nebo středního doletu. Těžko lze předpokládat, že Írán, KLDR nebo jiná země by jako nosič použila letoun a na hranici NATO vystřelila raketu s plochou dráhou letu. Balistická raketa dosahuje rychlosti 3,5 Mach a je tedy rychlejší než letoun, který by zaznamenal AWACS.

0/0
4.4.2008 21:22

Yeback

Re: Re: Re: Re: Pane Šmíd,

Všichni ví, že z Korea asi útočit nebude, rozhodně ne přes střední Evropu. Moderní střely s plochou dráhou letu mají dolet 3 - 5000 Km (je to dole v technických údajích). Navíc se jen velmi špatně zjištˇuje, kam střela míří, pokud ji radar vůbec vidí.

0/0
4.4.2008 21:41

Josefaprav

Re: Re: Re: Re: Re: Pane Šmíd,

Pak ovšem musíte připustit, že žádná země, která by chtěla ohrozit USA mezikontinentální balistickou střelou jí nebude vypouštět přes Evropu, ale východním směrem a tam jí radar XBR v ČR neuvidí, není tedy třeba ho likvidovat. To platí i v případě Ruska jako útočníka, který by použil rakety z Kamčatky nebo jaderných ponorek.

0/0
4.4.2008 21:53

Yeback

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Šmíd,

Jistěže nebude střílet přes evropu. Na příkladu střel s plochou dráhou letu jsem chtěl jen a pouze demonstrovat to, že se a) o jejich existenci taktně mlčí b) v případě skutečného raketového útoku bude radar k ničemu.

0/0
4.4.2008 22:17

Josefaprav

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pane Šmíd,

R^ Máte plnou pravdu, ale to už je problém USA a oni to vědí. Proto jsou XBR radary v Japonsku, na Aljašce a v USA.

0/0
4.4.2008 22:43

Josefaprav

Re: Pane Šmíd,

Balistická raketa bude následně sestřelena raketou Patriot (úspěšnost 85%, stoprocentní neexistuje). Shrnuto: USA zajistí sítí družic zjištění odpálení rakety, radar XBR jí bude sledovat a sestřelení bude záležitostí NATO pomocí technických prostředků USA. Samotný radar má pro ochranu Evropy význam. Celý systém (včetně antiraket) je určen pro ochranu USA. Uvědomte si, že centrum pro sběr informací z družic je v USA a pokud bude nepřítelem zničeno, bude oslepen celý systém sledování. Vše je propojeno se vším a něco za něco. Jestli chceme být včas varováni od USA, pak bychom za to měli také něco dát a tím je stavba radaru v Brdech. Rozhodování je obtížné, ale doufám, že ve smlouvě USA-ČR je klauzule, že v případě ohrožení životního prostředí v ČR podniknou USA všechny kroky k jeho omezení až k přesunu radaru jinam.

(the end)

0/0
4.4.2008 20:41

tolan

Omylem jsem přidal karmu - jinak autore ujíždíte

Autore, vraťte se ke sportování, Váš gaučing Vám gumuje mozek. Nač podle Vás máme volené zástupce, senát, parlament, vládu, když v takové věci, jako je obrana státu či záležitosti NATO má hlasovat a rozhodovat občan sám? Sledujte, jak ČSSd chce spojit hlasování o radaru s důvěrou vládě. Proč? Nu přece, aby se vyhnula hlasování pro radar s využitím v systému obrany NATO a mohla tvrdit, že pro radar by hlasovala, ale prioritou byla nedůvěra vládě.

<!-- form;if !supportEmptyParas]--> Čtete někdy, co jste stvořil? K čemu je to odtržítko? Frajeřina?? Snaha se vymezit?

0/0
4.4.2008 19:54

autor Václav Šmíd

Re: Omylem jsem přidal karmu - jinak autore ujíždíte

Jen malinká odpověď jestliže jste omylem dal karmu tak můžeme diskutovat o nějakém gumování.Jinak ČSSD a Paroubek,bčetně KSČM si mohou říkat co chtějí.To že Parobek chce spoji halsování o radru s důvěrou vlády je ukázka jeho neschopnosti.S tím s Vámi souhlasím,že si akorát naběhne.Ale on mu to někdo z jeho chytrých kolegů vysvětlí a on to bude zase dementovat,Jeho tančení čtverilky na tenkém ledě je všeobecně známo.Stejně tak se mi nelíbí postoje a přístupy ODS. Ale já zde vyjadřuji svůj názor,názor občana v demokratickém státě a píši to tak jak mě to slina na jazyk přinese,Nemám a ni nesleduji nějaké osobní ambice,nemám touhu se vymezovat afrajeřinu už mám díky věku dávno za sebou.Ani jsem dnes nevyvolávak snahy po nějakém referendu,ale měli by námi zvolení zákonodárci i naslouchat lidu.To není nic nového,ýe mají péči o voliče jen těch pár měsíců před volbami a pak národem pohradjí a to se opakuje každé volby a u všech stran.

0/0
5.4.2008 1:22

autor Václav Šmíd

Re: Omylem jsem přidal karmu - jinak autore ujíždíte

Mě asi na rozdíl od voličů jde o budoucnost této země i této planety a nechci aby v roce ,třeba 2025 došlo k zničení planety a nebo vymazání České republiky z mapy světa.Jestli se tady radar postaví někdo rozhodne,a jestli to rozhodnutí bylo správné ukáže čas.Třeba bude správné a třeba taky ne,to ukáže až budoucnost.Proto říkám zde svůj názor a zatím jej nehodlám měnit.Vy máte zřejmě jiný a je to zas zas pouze Vaše rozhodnutí.Já Vás za to nekritizuji,nejsme přeci v ringu.

0/0
5.4.2008 1:28

Lessfax

Ve stylu Ne základnám

Mám ze článku dojem, že autor patří k Ne základnám a má rád konspirace. Vyvrací si totiž "fakta", o kterých nikdo nemluvil, ale zní to pěkně: jako "v čem nám lžou".

Například, že radár nebude bránit území ČR. To opravdu nebude a nikde jsem nečetl, že by to někdo tvrdil. Kromě toho, že vy taktéž tento fakt přetřásáte, jako by to byl důvod postavení radaru.

300 milionů Američanů radar neochrání, ale pokud máte teoreticky jednu raketu a jednu hlavici a trefíte řekněme New York, zabijete víc lidí než kolik by se Vám povedlo v ČR. A považujete se jako čech za něco víc než američan? Snad si máme být rovni, ne?:-P

0/0
4.4.2008 19:44

Lessfax

Re: Ve stylu Ne základnám

Navíc vláda nejedná z pozice moci,

ale z pozice volených odborníků. O čem by měli lidé rozhodovat příště?

Cítíte se jako odborník?

Každopádně se bude odpůrcům radaru článek líbit Rv

0/0
4.4.2008 19:44

KOLDAK

Re: Ve stylu Ne základnám

Pokud jsi někde něco nečetl, lehká pomoc - nauč se číst.

0/0
4.4.2008 19:50

Lessfax

Re: Re: Ve stylu Ne základnám

:-/ Velice vtipné. Škoda, že sem mají přístup i lidi s mozkem veverčích varlat.

Co třeba poslat odkaz na nějaký takový článek, kde to někdo fundovaný tvrdí - někdo z naší vlády nebo někdo ze strany US.

0/0
4.4.2008 23:22

Lessfax

Re: Re: Re: Ve stylu Ne základnám

A nemyslím tím Polské rakety, o kterých mluví autor.

0/0
4.4.2008 23:25

parquin

Re: Ve stylu Ne základnám

nejenom čech - každý je lepší než američan

0/0
4.4.2008 20:01

xlb2

Re: Re: Ve stylu Ne základnám

i krysa je lepsi nez ty

0/0
4.4.2008 22:52

Lessfax

Re: Re: Ve stylu Ne základnám

Zkusím hádat - američana znáte z televize z upoutávky na brouka imperialistu a nejdál jste byl na chatičce na Slovensku.

Nebo si opravdu myslíte, že američan = americká vláda? ;-)

0/0
4.4.2008 23:17

Sunny29

Vážený autore,

jen na okraj, nikdo neřekl "držte hubu". Jen o radaru nejsou schopni rozhodovat laici, toť vše. Je to naprostá hloupost, vůbec takhle uvažovat, a pokud tak někdo uvažuje, není ani vzdělaný, ani inteligentní.RvRvRv

0/0
4.4.2008 19:24

KOLDAK

Re: Vážený autore,

Jo, kdyby náhodou laik, nevyznající se v trestném právu, viděl někoho, jak brutálně znásilňuje a vraždí nezletilce, nechť sklapne kufry a odkráčí. Přece nebude rozhodovat o tom, zda zasáhne nebo ne.

0/0
4.4.2008 19:37

klimap

Re: Vážený autore,

A ty co za nás rozhodují jsou co ? Odborníci opravdu NE ! Vyšplhali se po zádech strany, která vládne podvodem.(Y)

0/0
4.4.2008 19:43

Glock každopádně bez -e

Re: Re: Vážený autore,

??? .... Jo aha, Vy jste nevolil ODS, KDU nebo SZ. ;-D;-D;-D

0/0
4.4.2008 20:01

Dennys

Dobrý článek

Někdy mám výhrady, dnes se mi článek líbil.R^

0/0
4.4.2008 19:21

Glock každopádně bez -e

K autorově spiknutologii

... se přidává ještě historická zapomětlivost. Smutné. Rv

0/0
4.4.2008 19:20

tromi

Re: K autorově spiknutologii

aha, další vlezdoprdelista:-©

0/0
4.4.2008 19:46

Glock každopádně bez -e

Re: Re: K autorově spiknutologii

Nazdar příznivče sociálního inženýrství ! ;-D

0/0
4.4.2008 19:58

Sunny29

Takže posoudit by to měl odborník,

ale rozhodnout bychom měli my v referendu. Není to trochu v protikladu?

0/0
4.4.2008 19:19

Glock každopádně bez -e

Re: Takže posoudit by to měl odborník,

autor je též úspešný spiknutolog, proto má právo na svoji logiku. ;-D

0/0
4.4.2008 19:22

Shob34

drz hubu!

0/0
4.4.2008 19:17

plech (Anonym)

A to jako

by měli o radaru rozhodovat občani, jako jste vy, kteří si pletou Írán s Irákem, jo? Děkuji, nechci. (Y)

0/0
4.4.2008 18:57

Lessfax

Re: A to jako

R^

0/0
4.4.2008 19:45

klv

američanům nic nedlužíme ?

opravdu nic, co kdyby se rozhodli neangažovat ve válce s Německem a soustředili se na Japonsko, kdopak by provedl vylodění v Normandii a s jakými zbraněmi, výsledek by byl pro nás dosti tristní, buď by tu bylo Německo bez slovanů nebo bychom byli součástí velké rodiny jako Česká sovětská socialistická republika

0/0
4.4.2008 18:43

Lessfax

Re: američanům nic nedlužíme ?

Vzhledem k možnostem Ruska v případě neotevření západní fronty by se zřejmě většina z nás nenarodila, ale na našem území by skutečně nějakou dobu bylo Velké Německo

0/0
4.4.2008 19:46

Mr. Attitude

70 procent radar nechce

70 procent občanů radar nechce. Tomu se říká demokracie v podání komunistů z ODS;-D;-D;-D:-©:-©:-©:-©

0/0
4.4.2008 18:36

leontýnka

Re: 70 procent radar nechce

Těch 70% donekonečna rok se opakujících?

"Výzkum" veřejného mínění, na který se odvolávají antioradaristé je určitě "objektivní"

Nejvýmluvnější je podívat se na seznam sdružení nezákladnám, opravdu "výkvět" českého národa, bolševici, feministky, muslimové, včetně zahraničních, to jste se opravdu sešli.;-D;-D;-D

0/0
4.4.2008 18:46

abc

Re: 70 procent radar nechce

No pokud považujete komunisticko- STBácké kreatury typu Filip alias Falmer za občany či dokonce za většinu národa, tak vám pomáhej pánbůh.

0/0
4.4.2008 19:13

Dennys

Re: Re: 70 procent radar nechce

Mně stačí vědět, co chce bezcharakterní někdejší příslušník ozbrojené pěsti socialistického státu rotmistr Myrek a vím, že opak je správnbý.;-D 

0/0
4.4.2008 19:20ŽebříčkyRedakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.