Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

11.září – pravda nebo konspirace

6. 03. 2008 22:13:00
Jistě každému z nás, při vzpomínce na události z 11.9.201 a bortící se obě věže Světového obchodního centra, se vybaví myšlenka, jak jsme tvrdě odsoudili terorismus a schvalovali oprávněnost odplaty a následné odvetné útoky vojsk USA v Afganistánu a Iráku. Nikdo z nás v té době ani chvilku nezapochyboval o pravdivosti tvrzení vlády USA, že byl napaden jejich stát teroristickým útokem. Jenže postupem času se začaly objevovat různé spekulace zpochybňující oficiální verze vyšetřování a počet lidí, kteří se přiklání k názoru, že to nebyla Al-Kaida a Usáma bin Ládin a volají po novém, objektivním vyšetřování. Lidé přicházející s jinou teorií útoku jsou označovány za duševně choré, paranoidní, a že jde jen o nějakou hlučnou minoritu, snažící se pošpinit zájmy USA.

Dalo by se s tímto názorem souhlasit, pokud by počet těchto lidí každým dnem nenarůstal a pokud by se nejednalo o přední vědce, psychology, analytiky, stavební inženýry, vojáky, piloty, hasiče, detektivy, agenty FBI a CIA a v neposlední řadě i celebrity spojených států.

Byl natočen i dokumentární film 911 PRES FORT TRUTH volně šiřitelný po internetu i s českými titulky. V souvislosti s tímto se i začaly objevovat názory, že to byla akce samotné vlády USA za přispění bezpečnostních a informačních složek a vždyť už v minulosti plánovali podobné akce, byť menšího rozsahu, například operace NORTHWOORDS.

Když o této informaci jsem poprvé slyšel, zdála se mě alternativa útoku na vlastní lidi a vlastní majetek jako silně ujetá. Ptal jsem se proč by tohle vláda dělala, vždyť by to odporovalo základním principům demokracie na kterou Amerika tak dbá? Mohla by tohle vláda civilizovaného státu udělat svým vlastním lidem?

Jako zvídavý a typicky český človíček, jsem onen film vyhledal a po prvém shlédnutí jsem nevěřil tomu co jsem právě viděl. Je to vtip? Je to výtvor nějaké fanatické skupiny? Je to pokus o cílený útok poškodit vládu USA a její bezpečnostní složky? Jaký cíl tento dokument vlastně sleduje? Můj mozek pracoval na plné obrátky při další a dalším opakování projekce. Začal jsem pátrat po internetu, kdy a co bylo k těmto událostem napsáno a mé překvapení nebralo konce. Nechci vyprávět děj filmu, ten si může každý vyhledat a shlédnout, nechci tady rozebírat jednotlivá fakta a rozpory, na které je ve filmu poukazováno, závěry ať si každý vyvodí sám.

Vrátili se mi vzpomínky na obrázky z 11.září 2001, které několik dní opakovaně vysílali televizní stanice jak u nás, tak i ve světě a na následné dokumenty popisující onu událost a porovnal je s dokumenty zpracované v tomto filmu. Kromě mnoha teorií a dokumentů mě zarazily dva rozpory

1) jak se mohla budova s ocelovými jádry zřítit díky požáru, když jiné mrakodrapy vydržely i požáry několika pater a budova se nezřítily. Příklad Philadelphia, Meridian Plaza , 18 hodin hořelo více než 8.poschodí a budova po rekonstrukci slouží dodnes. Jestliže, dle původní teorie došlo k zřícení budovy díky vysoké teplotě a poškození ocelového jádra, proč k zřícení došlo během 6,5 sekund a to dovnitř budovy, což odpovídá spíše řízené demolici.

2) jak mohlo letadlo Boeing 757 o rozpětí křídel 38 m, délce, 48 m, a výšce 13,5 m po nárazu za sebou zanechat kráter o velikosti 20x22 m? Proč se nenašli zbytky letadla, motory, křídla, podvozků? Jestliže letadlo krátce po startu mělo obsah nádrží zhruba 8.500 galonů, musel by požár budovy trvat spousty hodin.

Nikdo, kdo zastává oficiální výkonnou funkci v americké vládě, se však těmito otázkami nechce zabývat.

Byla to tedy konspirace a nebo se jedná pouze o konspirační teorie? Proč ale vláda k vysvětlení se chová tak pasivně, je něco, co se snaží zamlžit před veřejností? V souvislosti s tím se musím ptát, zda má Bushův kabinet skutečný podíl na útocích a vybavuje se mi věc až moc podobná této, kdy ve druhé světové válce, také dva dny před útokem na Pearl Habor byl údajně president Roosevelt informován o připravované akci Japonské armády. A tak obětoval vojáky a část výzbroje pro zdůvodnění vstupu do války s Japonskem. Vyšetřovací komise nikdy nedošla k jasnému závěru a výsledná verze zněla, že je pravda uprostřed.

Díky útokům z 11.září se rozpoutala obrovská kampaň proti terorismu a posloužilo to k následné invazi Spojenecké armády do Afganistánu a Iráku. Je pravdou, že hrozbu terorismu nelze v žádné případě podceňovat, ale na druhé straně není potřeba vyvolávat paniku a děs.

Nelze tady nepřipomenout výrok Hermanna Göringa :

"Ale nakonec je to vláda státu, jež určuje politiku a získat pro ni lid je lehké, ať již v demokracii nebo ve fašistické či komunistické diktatuře. Je lehké lidi přesvědčit, aby podpořili svoji vládu. Potřebujete jen jim říct, že byli napadeni a pak odsoudit pacifisty pro nedostatek vlastenectví a ohrožování země. Funguje to tak všude."

Co předcházelo 11.září ? Ropné koncerny vedly v době před útoky jednání s Talibánem o zřízení plynovodu a ropovodu přes Afganistán. Získaly by tak přístup k zemnímu plynu a ropě z Ruska a z bývalých sovětských středoasijských republik, kde se nacházejí ještě zdaleka nevyčerpané rezervy těchto strategických surovin. Surovin tak blízkých a přínosných jak Bushově rodině, tak Dicku Cheneymu a jeho přátelům. Vždyť sám viceprezident Dick byl ředitelem firmy Halliburton, poskytující služby pro ropný průmysl. Je příznačné, že dnes skandálně zkrachovalá energetická firma Enron na ropovod dokonce vypracovala prováděcí studii. Pro Enron ještě za presidenství Georga W. Bushe loboval jeho syn, současný president USA. Jelikož ale Afgánská strana s projektem nesouhlasila, pohrozili ji Američtí vyjednávači pumovým útokem.

Další náhody a podivnosti před a při útoku 11.září :

-všechny transpondéry byly vypnuty současně

-nereagování NORADu /u vzdušné obrany/ po dobu 1 a půl hodiny, v době kdy byly zasaženy cíle

-únosci, kteří nebyli na seznamu cestujících, sedm z nich je doposud naživu a BBS s nimi udělala rozhovory

-obrovské peníze vydělané na put-opcích leteckých společností

-Usáma bin Ládin se jednou k útoku přiznal a podruhé to vyvrátil

-podivné pojistné smlouvy uzavřeny některými společnostmi sídlícími v budově WTC před 11.zářím

-obranný a ropný průmysl, média, pojišťovny, poskytovatelé půjček apod. zaznamenávají prudké zisky po 11. září

-mainstreamové média blokují pravdu o 11.září

-firma Raytheon, výrobce raket Thomahawk, v roce 2000 vykazoval velké ztráty. Díky jejich hojnému používání v Afganistánu se naopak dostali do zisku

Je všechno jenom náhoda?

Co je pravda, zda se jedná jen o konspirační teorii a převracování faktů a útokům na vládu Spojených států a konkrétně na presidenta, či zda se jedná o cílenou úlohu pošpinit zpravodajské a bezpečnostní složky USA, si musí každý zodpovědět sám Každý by měl hledat pravdu, zda důvěřovat či nedůvěřovat politice Spojených států, už jen v souvislosti s umístěním Radaru na našem území. Vyvstává, otázka známe úplnou pravdu o jeho poslání, úloze, účelnosti, vlivu na prostředí a nejsme pro Američany jen nějakým obětním beránkem. Proto bych doplnil pana Topolánka, že k podepsání dohody neschází jen tři věty, ale jeden velký, ale skutečně velký otazník.

Pokud vláda USA se staví odmítavě k novým skutečnostem ohledně útoků na svoji vlast, jestliže mlží, jestliže vzrůstá počet lidí hledající skutečnou pravdu, neměli bychom být k těmto otázkám lhostejný a rád bych připomenul závěrem slova Mistra Jana Husa :

"HLEDEJ PRAVDU, SLYŠ PRAVDU, UČ SE PRAVDĚ, MILUJ PRAVDU,
PRAV PRAVDU, BRAŇ PRAVDU, DRŽ PRAVDU,
BRAŇ TUTO PRAVDU AŽ DO SMRTI"

Autor: Václav Šmíd | čtvrtek 6.3.2008 22:13 | karma článku: 22.08 | přečteno: 3473x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Ivo Hnilica

Malé politické strany - "octomilky"!

Připíši i něco navíc. V žádném případě, se nenavážím do voličů, kteří odevzdali svůj hlas stranám, které se ucházely o vstup do Poslanecké sněmovny. Jenom to trochu okomentuji. Ale předtím zabrousím do “starých” časů.

19.11.2017 v 17:38 | Karma článku: 22.23 | Přečteno: 504 | Diskuse

Jitka Mikysková

Obnoví Rusko své bývalé vojenské zahraniční základny ze sovětské éry?

Rada federace počátkem listopadu na svém jednání oživila staronový plán na obnovu bývalých ruských základen na Kubě a ve Vietnamu. Ambiciózním plánem na obnovu některých základen v zahraničí se Rusko více zaobírá

19.11.2017 v 16:59 | Karma článku: 15.60 | Přečteno: 522 | Diskuse

Lukáš Jadrný

Zemana by měl nahradit silný politik, ne akademické želé

Člověk, který má zkušenosti. Člověk, který má jasné názory a reflektuje současné domácí i mezinárodní problémy. Člověk s energií a charismatem. Existuje takový kandidát na prezidenta České republiky?

19.11.2017 v 15:49 | Karma článku: 25.29 | Přečteno: 1216 | Diskuse

Ales Urban

Lepší ČSSD je možná, ale je potřeba změn

Všechno na světě je možné, pokud je k tomu vůle. Bohužel po volbách, které nedopadly příliš dobře, to zatím na nějakou snahu nevypadá.

19.11.2017 v 14:40 | Karma článku: 7.70 | Přečteno: 261 | Diskuse

Jiří Čumpelík

„Modlitba pro Martu,“ pro naše demokraty.

„Ať mír dál zůstává s touto krajinou,“ tyto slova patří především našim představitelům v NATO. Vzájemná pomoc dle článku 5 by měla být vázaná na předchozí schválení samostatných vojenských akcí členských států NATO.

19.11.2017 v 14:33 | Karma článku: 28.89 | Přečteno: 960 | Diskuse
Počet článků 29 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2293
rád sportuji,dnes již ale gaučing, a tak přemýšlím o věcech kolem nás a které mě dokážou zvednout adrenalin Václav Šmíd zemřel 27.5. 2008

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.