Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Václav Šmíd

Jeden za 18 a druhý bez 2 za dvacet

Tak tohle staré lidové rčení používaly už naše babičky, když tím vlastně vyjadřovaly, že ti dva uličníci, co se támhle poprali, jsou vlastně naprosto stejní. Toto pořekadlo, spolu se známou hláškou z osudů dobrého vojáka Švejka : „Disciplína Vy kluci pitomí, disciplína musí bejt“, se mě vybavila při posledních prohlášeních předsedů dvou největších opozičních stran, pánů Topolánka a Paroubka. Jenže humor je jedna věc a tvrdá realita druhá a pokud jde o politickou scénu tak obzvláště.

5.3.2008 v 21:56 | Karma článku: 9.30 | Přečteno: 864 | Diskuse

Václav Šmíd

Mašínové, Mašínové a zase Mašínové

Kauza bratří Mašínů, která dnes hýbe sdělovacími prostředky, politickou scénou i celým národem, a kterou vlastně roztočila Topolánkova osobní iniciativa a předání premiérské medaile při své návštěvě v USA, rozdělila názorově občany na dva tábory. Každý má právo si na věc udělat svůj názor, rozhodující slovo stejně bude na schválení parlamentu a následné podepsání panem presidentem, zda bude Mašínům přiznán status národních hrdinů se státním vyznamenáním či nikoliv. My obyčejní lidé tohoto státu o tom rozhodovat nebudeme, nad konečným rozhodnutím jenom budeme moci tleskat, nebo sprostě nadávat.

5.3.2008 v 16:32 | Karma článku: 15.41 | Přečteno: 948 | Diskuse

Václav Šmíd

TV NOVA - ODSeácký přisluhovač

Dnes jsem čekal na pořad Střepiny, v očekávání, že uvidím nějaké nové postřehy, poznatky a fakta, tak abych si mohl udělat nějaký objektivnější názor na situaci, která hýbe národem a to je ocenění a přiznání bratrů Mašínů za národní hrdiny a nebo zda jsou jen vrazi. Docela bych rád si v tom již konečně udělal jasno. To co jsem v reportáži viděl mě doslova vyrazilo dech.

2.3.2008 v 23:18 | Karma článku: 30.22 | Přečteno: 2421 | Diskuse

Václav Šmíd

III.odboj ANO – i s Mašíny?

Čas rychle letí a za necelé dva roky si připomeneme 20.výročí pádu komunistického režimu a troufnu si tvrdit, že při současných postojích a rychlosti projednávání dokumentů a jejich schvalování pochybuji, že bude již konečně schválen zákon, který by oficiálně uznal III. Odboj jako legitimní boj proti totalitnímu režimu v období let 1948 až 1989, se všemi oceněními, poctami, vyznamenáními, až po uznání přednostní zdravotní péče a její plné úhrady státem. Tito lidé si to právem zaslouží, prošli si peklem žalářů, mučení, hladovění a těžkou prací v uranových, či uhelných dolech. Právem si to vše zaslouží a nemělo by jim to být odpíráno. Bohužel řada z nich již nežije, buď byli odsouzeni k trestu smrti, nepřežili příkoří vězení, těžkou práci a nebo podlehli později na jejich následky. Mnoho z nich nemá ani památník a nebo jsou dnes v takovém stavu, které není důstojné jejich činům.

2.3.2008 v 13:38 | Karma článku: 18.24 | Přečteno: 1160 | Diskuse

Václav Šmíd

ODS je čistá voda nebo bahno

Nedávno jsem při volbě presidenta se zamyslel nad celou politickou scénou v naší vlasti. Ne nechci se vracet k té špíně, co se tenkráte odehrála a jejíž svědkem byl celý náš národ, jen jsem si pro sebe připomněl známé pořekadlo : Hoď po mě kamenem Ty, kdož jsi bez viny“. Pak jsem si místo slova „bez viny“, dosadil slovo „čistý“ a uvažoval jsem kolik kamenů by asi létalo doopravdy sálem? Došel jsem k závěru, že bych si klidně mohl stoupnout do jeho středu a nejspíš by mě z bídou trefili jeden, maximálně dva malinké oblázky.

1.3.2008 v 19:05 | Karma článku: 17.87 | Přečteno: 1298 | Diskuse

Václav Šmíd

Bratří Mašinové – hrdinové nebo padouši

Tak při své cestě do USA bude pan Topolánek vyznamenávat braty Mašínů premierovskou medailí za statečnost. Musím se ptát., je to vyznamenání nebo jen vlastní iniciativa pana premiéra Přeci státní vyznamenání uděluje pan president a musí projít od návrhu ke schválení. V případě této premierovské medaile přeci vláda nic neschvalovala, takže se jedná o vlastní Topolánkovinu, jinak to ani nemohu nazvat, a přirovnal bych to asi k tomu, jako když na pouti vystřelím plechovou medaili a dám ji Pepíkovi za to že mi s něčím pomohl. Tedy tohle mě jako důstojné ocenění hrdinských činů, pokud se skutečně o ně jednalo, vůbec nepřipadá, spíš bych to viděl na známé heslo: Vlk se nažral a koza zůstala celá.

29.2.2008 v 9:33 | Karma článku: 20.52 | Přečteno: 1807 | Diskuse

Václav Šmíd

Paroubek v Sýrii – Paroubek terorista?

Jako blesk z čistého nebe proběhla zpráva o návštěvě Jiřího Paroubka s jeho manželkou a místopředsedou poslanecké sněmovny Lubomírem Zaorálkem do Sýrie, tedy do země, která je na indexu jako země s vládnoucím diktátorským režimem a podporující mezinárodní terorismus. Až později se na webu sociální demokracie objevila zpráva, že tato cesta má za cíl zlepšit ekonomickou spolupráci mezi Českou republikou a zeměmi Blízkého východu. Dle vyjádření Jiřího Paroubka, byla tato cesta oficiálně projednána s ministerstvem zahraničí a jednání jsou vedena v tendencích oficiální české politiky vůči Sýrii.

28.2.2008 v 10:08 | Karma článku: 10.99 | Přečteno: 1027 | Diskuse

Václav Šmíd

Ty jsi vůl a Ty debil, Ty jsi kráva a Ty hovado

Bývaly doby, kdy se člověk jako žáček základní školy tyto nadávky naučil a používal je běžně ve svém dětském slovníku při různých hrách, hádkách a rvačkách. Byl to takový pocit vítězství, kdy jsem to protivníkovi hezky nandal a kdy jsem mu hrdě od plic vynadal. Průšvih nastal, když to zaslechla maminka, tak to končilo přednáškou o správnosti českého jazyka a k tomu většinou, jako přídavek, bylo pár ran rákoskou na prodloužená záda. Pokud nějakou vulgární nadávku zaslechl někdo z učitelského sboru, tak následovala poznámka do Žákovské knížky a většinou trest opsat 100 x – Nemám používat sprostá a hanlivá slova a nadávat spolužákům. Doma pak od rodičů následovala další výchovná lekce.

26.2.2008 v 11:05 | Karma článku: 17.39 | Přečteno: 2548 | Diskuse

Václav Šmíd

Opravdový fando kde jsi?

Tak se nám zase poprali fandové po prvním kole Gambrinus ligy. Asi jsem nepoužil to správné slovo - mělo být spíše rádoby fandové, kterým nejde asi už vůbec o fotbal, ale vyřádit se, poprat se a co nejvíce zmrzačit své protivníky. To co se děje v poslední době, jak se agresivita a chování této skupiny mladých lidí stále stupňuje škodí především fgotbalu, klubům a potažmo i celé společnosti. Tento nešvar k nám přišel ze zahraničí, ale tam již tento problém dávno mají vyřešen, jen u nás se o tom jen mluví a řešení je v nedohlednu.

23.2.2008 v 20:25 | Karma článku: 6.12 | Přečteno: 1097 | Diskuse
Počet článků 29 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2293
rád sportuji,dnes již ale gaučing, a tak přemýšlím o věcech kolem nás a které mě dokážou zvednout adrenalin Václav Šmíd zemřel 27.5. 2008

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.